AR-GE Çalışmaları

TAMAMLANAN AR-GE ÇALIŞMALARI

DEVAM EDEN AR-GE ÇALIŞMALARI

MERKON YALITIMLI PREKAST ÇIFT DUVAR

Yalıtımlı çift duvar, takviye ile bağlanmış iki bitmiş beton panelden oluşmaktadır. Çekirdek izolasyon, fabrikada dış cidar iç tarafına önceden monte edilir. Yalıtımlı çift cidarlı elemanlar şantiyeye monte edilir ve hazır beton ile çift cidarlı olarak aynı şekilde doldurulur.

MERKON PREKAST TRAVERS FABRIKASI

Tren raylarına raydan gelen yükleri daha geniş bir yüzeye yayarak balasta ileten, yolun açıklığını saptayıp, koruyan ve yolu yan etkilere karşı ekseninde tutan, rayın altına döşenmiş yol üstyapı malzemesine travers denir. Demiryollarında kullanılan traverslerde şu özellikler aranmaktadır; aşınmaya, kırılmaya, ezilmeye ve dış etkilere karşı mukavemet, elastikiyet, rayların tespitine karşı elverişli ve maliyetinin uygun olması.

MERKON PREKAST 2D & 3D FABRIKASI

Akü kalıpları, tek bir akar boşaltma bölmesi ile tek akü kalıpları olarak veya sabit merkezi bölümün sağına ve soluna yerleştirilmiş boşaltma koyları içeren çift akü kalıpları olarak tedarik edilebilir. Çelik plaka ultra yüksek ve her iki tarafta pürüzsüz yüzeyli yüksek kaliteli elemanları garanti eder. Bitki, taze dökülmüş betonun sıkıştırılması için bir dizi vibratör ile donatılmıştır.

Üç boyutlu kalıplar farklı derecelerde otomasyona sahip çok çeşitli çözümler sunar. Bunlar, çatı elemanları veya tavan elemanları gibi duvar elemanlarının üretimi için uygundur. Panjur çekirdeği konik şekillidir veya iç hacminin hidrolik veya mekanik olarak azaltılması için donatılmıştır. Prefabrik banyolar, asansör şaftları, elektrik alt istasyonları, su depoları, oda ve garajların komple blokları için sıklıkla kullanılırlar. Tüm kalıplar beton vibratörleri ve betonun kürlenmesini hızlandırmak için bir ısıtma sistemi ile donatılabilir.

GELECEK AR-GE ÇALIŞMALARI

MERKON PREKAST HAFIF BETON FABRIKASI

MERKON PREKAST FIBERCEMENT FABRIKASI